Obsah

Na Novojičínsko za krásnými výhledy

Typ: Pro seniory
Na Novojičínsko za krásnými výhledy 1 Další nová rozhledna na Novojičínsku vyrostla v Blahutovicích nad Odrou, místní části Jeseníku nad Odrou. Je součástí přeshraničního česko-polského projektu „Silesianka“ – stezka rozhleden a vyhlídkových míst v Euroregionu Silesia.

Rozhledna je vysoká 27,5 metru, vyhlídková plošina je v 15 metrech a turisté z ní mohou vidět například na Beskydy, Jeseníky a Hostýnské vrchy. Rozhledna je volně přístupná celoročně každý den. Vznikla podle návrhu architekta Tomáše Kudělky, který vzešel z architektonické soutěže. Stavebními materiály byly ocel, dřevo a břidlice.

Nedávno se u Jeseníku nad Odrou otevřela jiná atrakce, kterou chce obec do regionu přilákat turisty: 4,8 kilometru dlouhá cyklostezka, která je potištěna obrazovými hesly v moravskoslezském nářečí. 

Kromě malebné přírody je zde i další zajímavost, která se nachází přímo v Blahutovicích. Jde o Františkovu poutní cestu dlouhou 5,7 kilometru, kterou ve spolupráci s německými partnery vytvořil místní spolek Bayerův odkaz. V Evropě jsou podobných stezek desítky, v Česku je zatím jediná svého druhu.

Foto: www.kudyznudy.cz 


Vytvořeno: 15. 9. 2021
Poslední aktualizace: 15. 9. 2021 11:08
Autor: Jan Dušek